Ogólna charakterystyka wysyłek

Często pojawia się pytanie, czym i jak najlepiej wysłać aby było szybko i tanio? Odpowiedz wydaje się być banalnie prosta. Najlepsze są wysyłki kurierem. Niestety panuje powszechne przekonanie, iż wysyłka kurierska jest droga. Nic bardziej mylnego!

Przesyłki kurierskie są bardzo tanie. Przesyłkę krajowa można nadać już od 9zł. Jednak należy wspomnieć o wszystkich zaletach, nie tylko o cenie. Zalety przesyłek kurierskich:

  1. Ceny paczek kurierskich są dużo niższe od cen paczek Poczty Polskiej, a co za tym idzie bardziej opłacalne dla potencjalnego klienta.
  2. Firmy kurierskie dostarczają paczki bardzo szybko, przeważnie jest to jeden dzień roboczy
  3. Śledzenie przesyłki- jest to już standardowa opcja u przewoźników nie tylko kurierów
  4. Opcja „z drzwi do drzwi” jest to bardzo dobra opcja dla tych co nie bardzo chcą się ruszać z domu by nadać paczkę- kurier przyjedzie odbierze paczkę i dostarczy pod wskazany adres

Naturalnie może pojawić się problem gdzie najlepiej wybrać kuriera, jaki jest najlepszy.  Wtedy najlepiej skorzystać z internetu- tam można znaleźć informacje, która firma kurierska będzie najlepsza do nadania naszej przesyłki (Najtańszego kuriera można znaleźć na https://www.globkurier.pl).

Oczywiście cena za paczkę jest uzależniona nie tylko od firmy, ale również od wagi i gabarytów wysyłki kurierskiej. Niestety minusem paczek kurierskich jest to iż duże paczki kurierskie bardzo dużo kosztują, a niektórych towarów nie da się zapakować w mniejsze paczki. Oczywiście ceny wysyłek kurierskich na intrenecie są podawane dla osób indywidualnych, jednak inne ceny mają tzw. klienci biznesowi.

Czytaj również  Optymalizacja kosztów firmy: strategie dla trwałego rozwoju biznesu

Wysyłki kurierskie najlepsze dla firmjak zapakować paczke

Naturalnie posiadając firmę najlepszym rozwiązaniem do szybkiej wysyłki jest nadanie paczki kurierem. Oczywiście dla firm nie tylko się liczy czas ale i pieniądze. Firmy kurierskie proponują dużo lepsze ceny dla firm niż dla osób indywidualnych. Wystarczy podpisać umowę współpracy z daną firmą kurierską, w której osoba posiadająca firmę zobowiązuje się do wysyłania paczek przez miesiąc w odpowiedniej ilości. Naturalnie im większa ilości paczek tym jest niższa cena za jedną przesyłkę.

Czy wysyłki kurierskie mają jakieś wady?

Jedyną wadą wysyłek kurierskich może być reklamacja przesyłki, jak coś zostanie uszkodzone w środku. Bardzo trudno wtedy uzyskać odszkodowanie. Jednak reklamacja jest uznawana jeśli przesyłka zostanie zgnieciona czy też zaginie. Naturalnie zawsze warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie przesyłki, jest to nie wielki koszt a łatwiej wtedy uzyskać ewentualne odszkodowanie. W przypadku uszkodzenia towaru w środku, firmy zabezpieczają się tym iż towar nie był należycie zabezpieczony. W przypadku rzeczy delikatnych warto wybrać opcję ostrożnie, dzięki temu paczka jest delikatniej traktowana.

 

Oczywiście ostateczną decyzje czy warto wysyłać przesyłki kurierskie zostawiam osobą nadającym paczki. Warto rozważyć wszystkie zalety przesyłek kurierskich. Jednak moim zadaniem jest to najszybszy i najbardziej ekonomiczny sposób wysyłki, którego nie zaprzeczalnym atutem jest opcja „z drzwi do drzwi”.

Czytaj również  Czego nie wiesz o archiwizacji dokumentów?