Gdzie jest Twoja paczka? Dowiedz się, jaką drogę pokonuje Twoje zamówienie od momentu kliknięcia „kup teraz”

Coraz więcej rzeczy kupujemy przez internet, gdyż jest to szybka i wygodna forma zakupów – wybieramy rzeczy w domu, kurier przywozi paczkę, a my możemy przymierzyć ubrania w spokoju, przed lustrem we własnym pokoju. Oczekujemy, że paczka szybko do nas dotrze. W związku z tym ważne jest, by firmy obsługujące przewóz działały sprawnie. Spedycja polska jest więc bardzo ważna.

Spedycja polska i usługi kurierskie. Jak to działa?

Duże sklepy, które obsługują wiele przesyłek, nadają je każdego dnia, a paczki są odbierane przez kuriera. Osoby obsługujące w sklepie zamawiają usługę i wystawiają list przewozowy, który wraz z paczką przekazują kurierowi. Po nadaniu przesyłki następuje etap transport przesyłki w ramach sieci logistycznej firmy kurierskiej. Każdy kurier przez cały dzień odbiera przesyłki od nadawców, aby późnym popołudniem dostarczyć je do swojej bazy, czyli terminala. W terminalu są one przekazywane do sortowni, gdzie są rozdzielane na poszczególne lokalizacje. Dzieje się to najczęściej automatycznie, za pomocą specjalnego sortera. Jedynie przesyłki z wykupioną dodatkową usługą specjalnego traktowania są sortowane ręcznie – mowa tu na przykład o tych, które zawierają szkło czy inne delikatne towary. Rozdzielone przesyłki trafiają do terminali w strefie, do której mają być doręczone. Jeśli spedycja polska działa szybko, dzieje się to w ciągu jednej nocy. Rano kurierzy odbierają przesyłki z terminala i jadą w teren, aby doręczyć je adresatom. Jako klienci możemy śledzić drogę przesyłki, podając jej numer na stronie internetowej. Dzięki temu wiemy, kiedy możemy się spodziewać kuriera.

Czytaj również  Content marketing - co to jest?

spedycja polska, transport międzynarodowy, Rhenus Polska

Zasady działania spedycji polskiej. Jak pracuje kurier?

Kurierzy, przyjeżdżając rano do pracy, otrzymują pakiet przesyłek do doręczenia. To od nich zależy, jak zaplanują dzień pracy – muszą ustalić sobie trasę doręczeń, dlatego trudno przewidzieć, o której godzinie zjawią się u danego odbiorcy. Wszystko zależy bowiem od natężenia ruchu na drodze i innych czynników. Zazwyczaj jednak mniej więcej wiemy, o której kurier zadzwoni do drzwi. W niektórych firmach jest przyjęte, że kurierzy dzwonią rano do odbiorców i pytają w jakich godzinach będą w domu. Jeśli dostarczyciel nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem, zostawi awizo z informacją o tym, w jaki sposób można odebrać przesyłkę osobiście lub kiedy kurier przyjedzie ponownie. Najczęściej firmy kurierskie przewidują dwie próby doręczenia przez kuriera – warto więc być w domu, by nie było problemu z odbiorem paczki. Jeśli pracownik firmy nas nie zastanie, trzeba będzie odebrać przesyłkę osobiście, w terminalu firmy, gdzie przesyłka czeka kilka dni. Jeśli z odbiorcą nie ma żadnego kontaktu, po określonym czasie (najczęściej kilku dni), przesyłka jest zwracana do nadawcy. Zamawiając paczkę, trzeba dobrze podać adres, bo jeśli będzie on zły, paczka wróci do nadawcy.

Jak klienci lubimy wygodę i oczekujemy, że zamówione towary szybko do nas dotrą, a usługi kurierskie są na najwyższym poziomie. Nawet jeśli spedycja polska działa bez zarzutu i towary trafiają do nas sprawnie, problem może się pojawić, gdy kurier nie będzie pracował bez zarzutu. Korzystajmy więc z najlepszych firm przewozowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *