Telewizor dekoder DVB T2 – polecane modele

Rok 2022 zapamiętamy z powodu naprawdę wielu spraw. Z całą pewnością jedną z nich będzie przeprowadzona między marcem a czerwcem zmiana kodowania nadawanego sygnału telewizji naziemnej. Obowiązujący jeszcze do niedawna system DVB-T został zastąpiony unowocześnioną wersją, czyli DVB-T2. Jakie przyniósł on korzyści, a przede wszystkim jak wybrać do niego odpowiedni dekoder?

Czym jest DVB-T2?

Na samym początku dowiedzieć się oczywiście trzeba, czym tak właściwie jest ten system nadawania, czyli DVB-T2. Jakie są jego najważniejsze cechy i zalety, które sprawiły, że został on wprowadzony w całym kraju?
Ogólnie rzecz biorąc, jest to specjalny system kodowania cyfrowego sygnały nadawanego w całym kraju. Spowodował on, że sygnał stał się silniejszy, lepiej dostępny i przede wszystkim jest lepszej jakości. Dzięki temu możliwe jest nadawanie telewizji w lepszej jakości, a także z dodatkowymi informacjami, takimi jak np. kilka ścieżek dźwiękowych do filmów czy też nawet dodawanie do nich napisów.

Telewizor dekoder DVB T2 – co trzeba mieć do odbioru nowego sygnały?

Jak więc widać wprowadzenie nowego rodzaju sygnału nadawania naziemnej telewizji przyniosło naprawdę spore korzyści. Warto się teraz jednak zastanowić nad tym, co dokładnie trzeba mieć w domu, aby z takich możliwości korzystać. Jak każdy doskonale wie, do odbioru sygnału analogowego wystarczała tak naprawdę zwykła antena. Jak to wygląda w przypadku DVB T2? (https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory/f/18075-tuner-telewizyjny-dvb:tak-ma-dekoder-dvb-t2-hevc/448-tuner-telewizji-naziemnej-dvb-t:dvb-tt2-hevc.html)
Jeśli chce się odbierać nowy rodzaj sygnału, przede wszystkim trzeba mieć specjalny dekoder. Wygląda on podobnie jak te, które oferowane są przez nadawców telewizji satelitarnej lub kablowej. Co ciekawe, coraz więcej producentów telewizorów umieszcza specjalne moduły w swoich modelach, dzięki czemu użytkownik, kupując taki telewizor, nie musi się już niczym więcej martwić i może odbierać sygnał jak dawniej, tylko poprzez zwykłą antenę.

Czytaj również  Klawiatury mechaniczne: dlaczego gracze je kochają?

Jak wybrać dobry dekoder?

Jeśli jednak posiadany telewizor nie ma specjalnego modułu, konieczne jest zakupienie do niego osobnego dekodera. Czym się takie urządzenie powinno charakteryzować i który konkretnie model jest polecany?
Wielu osobom wydaje się, że taki sprzęt jest dość łatwo kupić, lecz jak się okazuje, poszczególne produkty mogą różnic się naprawdę wieloma cechami. Przede wszystkim wspomnieć trzeba o tym, jaką rozdzielczość będzie miał taki dekoder. Obecnie Full HD jest absolutnym minimum, a z racji tego, że coraz więcej nadawców przesyła sygnał w 4K, warto mieć zdolny do jego odbioru dekoder.
Co więcej, zalecane jest zwracanie uwagi na szybkość działania systemu dekodera, dzięki czemu przełączanie się pomiędzy kanałami będzie po prostu wygodniejsze.
Na koniec warto się przyjrzeć jego dodatkowym funkcjom, takim jak możliwość wyświetlania zdjęć lub odtwarzania muzyki z karty pamięci, a nawet nagrywanie sygnału telewizyjnego na kartę.
Które modele są najbardziej polecane? Bezsprzecznie największą popularnością cieszą się produkty marki Wiwa, czyli np. modele Wiwa H.265 Maxx lub Wiwa H.265 Mini, które mają postać zwykłego pendriva, więc zajmuje tylko minimalną ilość miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *