Apple iPhone 13 Mini Biały specyfikacja i dostępne modele

Apple iPhone 13 Biały jest dostępny na rynku już od pewnego czasu i przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić jego dokładną specyfikację techniczną. Oczywiście każda premiera iPhone’ów wzbudza wśród klientów dużo emocji i dlatego warto przyjrzeć się dokładnie modelowi Apple iPhone 13.

Apple iPhone 13 Biały

iPhone 13 nie różni się zbytnio wielkością od poprzedniej wersji, jednakże są nieco cięższe i grubsze. Podstawową zmianą jest to, iż będą one dłużej działać na jednym ładowaniu. Z oficjalnych danych wynika, że ma to być około kilka godzin więcej niż miało to miejsce w starszych modelach. Nowością w tymże modelu iPhone’a jest zastosowanie Dual-e-sim. W Polsce e-simy nie są zbyt popularne, choć z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do tej opcji. W nowym modelu smartfonu będzie można skorzystać z dwóch wirtualnych kart jednocześnie.

Bez wątpienia na ogromny plus nowego modelu smartfonu jest to, że za większą pamięć nie trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Najmniejszy wariant pamięci to 126 GB i jest to spora zmiana patrząc na wcześniejszą opcję, czyli 64 GB. 128 GB to teraz podstawowa z opcji.

Specyfikacja techniczna iPhone 13

Kiedy smartfony trafiają do sprzedaży, przyszli użytkownicy z chęcią zaglądają najpierw do ich wnętrza rozkładając detale na czynniki pierwsze. Warto więc spojrzeć na dokładną specyfikację techniczną. Oto najważniejsze informacje na temat tegoż smartfonu:
– system: iOS
– procesor: 6-rdzenmiowy
– układ graficzny: 4-rdzeniowy
– pamięć RAM: 4 GB
– przekątna ekranu: 6,1″
– typ ekranu: OLED
– rozdzielczość: 2532 x 1170 px
– aparaty tylne: szerokokątny, ultraszerokokątny
– komunikacja: Bluetooth, WiFi, GPRS, EDGE, 5G
– odporność na zalania u kurze oraz wiele innych.

Czytaj również  Jaką rolę spełniają dysze do aplikacji kleju?.

iPhone 13 – modele

W przypadku iPhone’a 13 do wyboru mamy dwa modele. Pierwszy z nich to iPhone 13, drugi zaś to iPhone 13 pro. Jeśli chodzi o wymiary, to modele te nie różnią się praktycznie niczym od siebie. To, co je różni, to ich waga. iPhone 13 jest nieco lżejszy od modelu pro. Oczywiście mając na uwadze, że Apple we wcześniejszych modelach pro zwiększał rozmiary telefonu względem normalnej wersji, to wersja 13 pro nie różni się gabarytowo zbytnio od iPhone 13.

Porównanie obu modeli iPhone’a 13 warto zacząć od samego aparatu. Matryca, która jest umieszczona w obu modelach, zadowoli największych krytyków. Oba modele posiadają również procesor Apple A15 Bionic. Jedyna różnica pomiędzy modelami jest taka, iż w wersji 13 umieszczony jest procesor czterordzeniowy, a w 13 pro pięciordzeniowy.

Bez wątpienia na ogromny plus można zapisać wydajność baterii w obu tych modelach. Oba modele wyposażone są w nowoczesną i o wiele bardziej wytrzymałą baterię. Jednakże w przypadku modelu standardowego, długość użytkowania iPhonea na baterii jest znacznie krótsza niż ma to miejsce w przypadku wersji pro. To, który model jest lepszy, zależne jest od tego, na co największą uwagę zwraca jego przyszły użytkownik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *