Twój pracownik znowu jest na L4 – dowiedz się, jak detektyw może pomóc Ci dowiedzieć się prawdy

Niektórzy pracownicy postępują nieuczciwie i proszą lekarza o zwolnienie lekarskie nawet wtedy, gdy nic im nie dolega. Jeśli podejrzewamy, że nasz pracownik tak robi, zanim wyciągniemy konsekwencje, musimy być pewni, że mamy rację. Detektyw, Warszawa i krótkie śledztwo pozwolą szybko sprawdzić, kto jest naprawdę chory, a kto po prostu oszukuje.

Detektyw, Warszawa i jego śledztwa

Związki zawodowe wiele lat temu walczyły o to, by pracownicy mieli prawo do odpoczynku w czasie choroby, a za ten czas otrzymają uposażenie. Trudno było wtedy przewidzieć, że pracownicy będą wykorzystywać ten przywilej w niewłaściwy sposób. Prawdziwość zwolnień (zwłaszcza tych dłuższych) kontroluje wyrywkowo Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ale już nie tylko tej instytucji powinni obawiać się nieuczciwi pracownicy. Pracodawcom przestały wystarczyć zusowskie kontrole. Coraz częściej wynajmują profesjonalistów do śledzenia pracowników. Detektyw, Warszawa i sprawdzenie pracownika to częste zjawisko. Oszukujący pracownik nie jest pożądany przez firmę, więc należy go szybko zdemaskować – twierdzą Detektywi PL. Zlecenia często dotyczą pracowników warsztatów samochodowych, kierowców i budowlańców, którzy będąc na zwolnieniu realizują inne zlecenia, by w ten sposób zarobić. Gdy trafia się szansa na dodatkowy zarobek, załatwiają sobie zwolnienie lekarskie, aby zarobić dodatkowe pieniądze jednocześnie nie tracąc uposażenia w bazowej firmie. Mamy wtedy do czynienia nie tylko z naciąganiem ZUS-u i pracodawcy, ale też korupcję.

Czytaj również  Nowoczesne banki – jak pozyskują klientów? Co robią, aby ich zatrzymać?

Detektyw, Warszawa i portale społecznościowe. Jak sprawdzić pracownika?

Chcąc sprawdzić uczciwość pracownika, detektywi zazwyczaj przeprowadzają prowokację, umawiając się z nieuczciwym pracownikiem na wykonanie pewnej usługi, który bierze zwolnienie, by ją zrealizować, o czym detektyw informuje pracodawcę. Specjalista prześledzi także aktywność internetową zatrudnionego. Problem ten dotyczy osób, które traktują zwolnienie lekarskie niczym wniosek urlopowy i dni na zwolnieniu wykorzystują np. na wyjazd z biurem podróży. Może się to dla nich źle skończyć, gdy pochwalą się zdjęciami z wyjazdu na portalach społecznościowych. Pracownicy biura detektywistycznego przyglądają się zamieszczanym zdjęciom i nagraniom, a gdy czas wyjazdu pokrywa się z okresem zwolnienia, informują o tym pracodawcę. Zgodnie z obowiązującym prawem lekarz wystawiający zwolnienie powinien podać miejsce, w którym chory będzie przebywał – może to bowiem być sanatorium czy szpital. W celach zdrowotnych można np. wyjechać do rodziny, która się nami zaopiekuje, o czym jednak warto poinformować pracodawcę.

Detektyw, Warszawa i jego śledztwa obejmują zasadność zwolnień lekarskich. Nie można pozwolić, by pracownik oszukiwał i czas przeznaczony na leczenie wykorzystywał na wyjazd czy pracę w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *