Rozmiary bezpiecznych kopert

Czasami musimy wysłać coś w paczce. Niektóre przedmioty czy dokumenty są bardzo wartościowe, a nie możemy sami ich przewieźć. W takim przypadku warto wykorzystać koperty bezpieczne, które są najlepszym rozwiązaniem dla zabezpieczenia przedmiotów o dużej wartości lub poufnych dokumentów. Do jakich celów można je wykorzystać? Jakie mają rozmiary?

Z czego składają się koperty bezpieczne?

Koperty bezpieczne mają wyjątkowe zabezpieczenie, które składa się między innymi ze specjalnej taśmy zabezpieczającej, która ulega automatycznemu uszkodzeniu przy próbie jej otwarcia. Poza tym, każda koperta ma swój indywidualny numer seryjny. Dzięki temu nie ma możliwości, aby koperta została podmieniona na inną. Ponadto, koperty bezpieczne są zabezpieczone przed niezauważonym rozcięciem i ponownym sklejeniem. Po bokach koperty znajduje się szeroki zgrzew z minidrukiem. Dodatkowo koperta jest stworzona ze specjalnej trójwarstwowej folii o wyjątkowej wytrzymałości, która jest odporna na przypadkowe rozcięcia lub rozdarcia. Przesyłka jest całkowicie bezpieczna, gdyż do koperty dołączony jest kupon kontrolny z danym numerem seryjnym, który służy do potwierdzenia nadania lub przekazania przesyłki kurierskiej lub dokumentów. Dzięki temu zyskujemy fizyczny dowód jej nadania lub odbioru. Kiedy zakleimy koperty bezpieczne, nie musimy się bać, że zostaną uszkodzone w czasie transportu.

Czy w kopertach bezpiecznych można przesłać pieniądze?

Czytaj również  Dlaczego firmy decydują się na systemy wspomagające zarządzanie?

Koperty bezpieczne są idealnym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy chcemy przesyłać pieniądze w formie np. depozytów bankowych. Warto skorzystać z nich również w przypadku konieczności przesyłania ważnych dokumentów, takich jak np. umowy, kontrakty, akta osobowe czy oferty przetargowe. W takiej kopercie możemy tez wysłać na przykład biżuterię.

Jakie koperty bezpieczne możemy kupić?

Wszystkie dostępne na rynku koperty są wykonane z trójwarstwowej folii polietylenowej, która jest trwała oraz odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Kod kreskowy umożliwia śledzenie przesyłki. Dostępne rozmiary kopert bezpiecznych to: A5 (150 x 220 mm), B5 (190 x 260 mm),

B4 (260 x 370 mm) oraz C3 (330 x 470 mm). Cena tych bezpiecznych produktów zależy przede wszystkim od ich rozmiaru. W przypadku zamówienia większej ilości w wielu firmach można uzyskać rabat. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na przykład dla osób sprzedających biżuterię dużej wartości, gdyż zaginięcie czy zniszczenie nieubezpieczonej przesyłki mogłoby narazić je na straty finansowe.

Koperty bezpieczne to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy wysłać wartościowe dokumenty. Wybierzmy kopertę odpowiedniej wielkości i bez obaw wyślijmy przesyłkę do odbiorcy.