Pozycjonowanie sklepu w 5 krokach

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy, kto szuka określonej rzeczy, korzysta z wyszukiwarki Google, która cieszy się największą popularnością. Korzystając z wyżej wymienionej wyszukiwarki możemy pozyskać szczegółowo targetowany ruch, co sprawi, że nasz sklep internetowy będzie można łatwo odnaleźć w sieci.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Na samym początku powinniśmy określić frazy kluczowe, które najlepiej będą pasowały do naszego sklepu, a także sprzedawanych w nim produktów. Określenie zakresu naszych działań to podstawa. Warto pamiętać, że dosyć popularne i krótkie frazy są zazwyczaj wykorzystywane przez naszą konkurencję. Dlatego doskonałym pomysłem jest zebranie takich słów kluczowych, które świeże i niepowszechne. W tym przypadku świetne mogą okazać się takie narzędzia jak m.in. Google Trends.
Nie zapominajmy także, aby użyć dokładnych określeń, które idealnie opiszą obszar naszych produktów. Niezastąpione może się okazać używanie fraz z długiego ogona, które są rozbudowane i składają się przeważnie z więcej niż trzech słów. W ten sposób możemy zdecydowanie bliżej określić swoje zamiary i polepszyć swoją konwersję.
Kolejną dosyć ważną rzeczą jest przede wszystkim unikalność treści w naszej witrynie, ponieważ dosyć często zdarza się, że określona hurtownia oprócz danego produktu pozwala także na skorzystanie z ich opisów. W tym momencie wiele osób popełnia błąd, kopiując opis i wstawiając go na swoją stronę. Musimy wiedzieć, że jeśli roboty Google zobaczą dokładnie taki sam opis na innym portalu, wtedy niekorzystnie osądzoną naszą stronę internetową. Dlatego pamiętajmy, że pisanie własnych treści jest na wagę złota. Oczywiście możemy wspierać się opisami producenta.
Oprócz wyżej wymienionych nie mniej ważna jest optymalizacja kodu źródłowego naszej witryny, którego na pierwszy rzut oka nie widać. To właśnie w nim znajdują się elementy, od których zależy pozycjonowanie sklepów internetowych (https://digitalhill.pl/uslugi/pozycjonowanie-sklepow-internetowych). Jeżeli chcemy, aby optymalizacja SEO strony przebiegła w pełni skutecznie, wtedy należałoby przeprowadzić audyt SEO, ponieważ dzięki niemu dowiemy się, co trzeba usunąć bądź poprawić. Chcąc dokonać optymalizacji SEO strony, należy zwiększyć prędkość ładowania się sklepu w przeglądarce internetowej, dokonać optymalizacji znaczników title oraz meta tagów, sprawdzić błędy 404 oraz przekierowania 301. Dodatkowo dobrym pomysłem byłoby zmniejszenie wagi wszystkich fotografii produktów umieszczonych w sklepie, a także nadanie im szczegółowych fraz kluczowych, poprzez oznaczenie ich parametrem „alt”.

Czytaj również  Sekrety skutecznych zabiegów fizjoterapeutycznych: Jak osiągnąć trwałe efekty

Link building oraz wartościowe linki

Pozycjonując sklep internetowy, nie możemy zapominać o pozyskiwaniu wartościowych linków, które będą przekierowaniem do naszej strony. Pamiętajmy, że w takim przypadku liczy się jakość, a nie ilość, więc warto wybrać takie witryny, które są wysoko w rankingu. Nie powinniśmy korzystać z „farm linkowych”, gdyż możemy za to dostać karę od Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *