Oleje wrzecionowe – kiedy warto ich używać?

Olej wrzecionowy jest specjalistycznym środkiem, który służy głównie do smarowania obrabiarek w wałach, a także do wielu innych rzeczy. Jest środkiem nisko krzepnącym i zawiera różne specjalistyczne dodatki uszlachetniające. Bardzo ważne jest, aby je odpowiednio przechowywać, a w razie potrzeby zutylizować, ponieważ są bardzo szkodliwe dla środowiska i długo ulegają biodegradacji.

Jak powstaje olej wrzecionowy i jakie ma zadania?

Oleje samochodowe Mobil wrzecionowe powstają na skutek przerabiania ropy naftowej, albo kiedy zachodzą syntetyczne reakcje chemiczne. W wyniku tych procesów otrzymuje się olej bazowy, do którego wprowadza się dodatki różnego rodzaju.
Rolą oleju wrzecionowego jest zmniejszenie tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami, a także ochrona ich przed rdzewieniem oraz przed zbyt szybkim zużyciem.

Jak podzielić można oleje wrzecionowe?

Oleje wrzecionowe dzielą się na lekkie średnie i ciężkie. Są również takie o przeznaczeniu specjalnym. Wykorzystywane są głównie do smarowania łożysk maszynowych szybkobieżnych, których używa się we wrzecionach przędzalniczych.

Oleje samochodowe wrzecionowe Mobil i ich właściwości

Olej wrzecionowy jest odporny na działanie wysokich temperatur, a także na pienienie i utlenianie. Można go przechowywać w magazynie przez długi okres czasu i nie martwić się, że straci swoje właściwości.
Jego struktura jest dość rzadka, w związku z czym używa się go do maszyn, które mają wysoką precyzje działania. Olejem wrzecionowym można zakonserwować powierzchnie cierne na długi czas i dlatego jest on postrzegany jako jeden z najlepszych olejów w swoim rodzaju.
Olej wrzecionowy składa się z wielu dodatków uszlachetniających. Mają one za zadanie zwiększyć jego odporność oraz powierzchni, które będą nim zakonserwowane przeciwko korozji.
Wszystkie maszyny, które w ten sposób są zabezpieczone, będą odporne na wilgoć i radzić będą sobie z nią o wiele lepiej. Olej wrzecionowy nie wydziela również wody, a to należy do jego zalet.

Czytaj również  Nowoczesne banki – jak pozyskują klientów? Co robią, aby ich zatrzymać?

Kiedy warto używać olejów wrzecionowych?

Olejów wrzecionowych można używać do płukania silnika wtedy, kiedy w instrukcji obsługi pojazdu jest takie konkretne zalecenie. W przeciwnym przypadku nie powinno się go stosować, ponieważ zawsze jakieś jego resztki mogą pozostać w układzie smarowania.
Na korzyść oleju wrzecionowego przemawia fakt, że zapewnia on ochronę i wydłuża żywotność nawet najdelikatniejszym silnikom.
Kupując olej wrzecionowy nie należy oszczędzać, ponieważ tylko ten najwyższej jakości zapewni skuteczne smarowanie łożysk tocznych. Dzięki temu można je zachować w niskiej temperaturze nawet wtedy, kiedy ma się do czynienia z bardzo intensywną pracą.
Niektóre maszyny wymagają dokładności i precyzji podczas używania i w takich właśnie przypadkach sprawdzi się olej wrzecionowy. Oleje wrzecionowe mogą być również używane jako oleje hydrauliczne i cyrkulacyjne. Warunkiem jest jednak to, aby były z górnej półki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *