Nowoczesne banki – jak pozyskują klientów? Co robią, aby ich zatrzymać?

Aktualnie na polskim rynku finansowym, można znaleźć oferty wielu banków, które kuszą swoich klientów zróżnicowanymi kontami, kredytami oraz innymi usługami i produktami finansowymi. Konkurencja jest bardzo duża i banki stosują różne metody przyciągania do siebie potencjalnych klientów. Dzięki temu, będąc klientem, można przebierać w ofertach i wybierać takie, które są dopasowane do konkretnych potrzeb.

 

W zakresie jakich produktów banki prowadzą walkę? Odpowiedź na to pytanie nie powinna być zbyt trudna. Walka o klienta toczy się bowiem w ramach wszystkich produktów i usług oferowanych przez banki. Wystarczy spojrzeć na reklamy w telewizji czy też w Internecie, aby zauważyć, że instytucje bankowe prześcigają się w oferowaniu coraz lepszych i ciekawszych rzeczy.

Produkty oszczędnościowe

 

Konkurencja między bankami dotyczy nie tylko produktów i usług, takich jak konto osobiste, ale również różnych produktów oszczędnościowych. Potencjalni klienci mogą więc znaleźć wiele banków prześcigających się w oferowaniu różnych lokat krótkoterminowych i długoterminowych. Klienci są kuszeni wysokim oprocentowaniem oraz wieloma innymi korzyściami, takimi jak na przykład możliwość wcześniejszego zakończenia lokaty bez utraty odsetek czy też jeszcze wyższe oprocentowaniu w przypadku zdeponowania pieniędzy na dłuższy czas. Banki myślą również o klientach zainteresowanych krótkoterminowym odkładaniem środków finansowych i oferują nawet lokaty kilkudniowe.

Czytaj również  Dlaczego transport lotniczy rozwija się najszybciej?

 

Podobna konkurencja dotyczy kont oszczędnościowych. W praktycznie każdym banku można założyć konto osobiste będące rachunkiem oszczędnościowym. Takie konta pozwalają na swobodne korzystanie z pieniędzy, a rosnące oprocentowanie zachęca klientów do zakładania takich rachunków.

Kredyty i pożyczki

 

Wiadome jest również to, że głównym źródłem zarobku banków są odsetki kredytów. Nic więc dziwnego, że rywalizacja na tym polu jest również bardzo duża. Instytucje bankowe wprowadzają do swoich ofert kredyty z coraz mniejszym oprocentowaniem, a także przyciągają klientów przejrzystymi umowami, możliwością zaciągania kredytów on-line, a także są mniej restrykcyjne w zakresie udzielania kredytu.

 

Dodatkowo banki przyciągają swoich klientów oferując bardziej korzystne oprocentowanie, wyższe kwoty i mniejsze formalności kredytowe dla klientów posiadających u nich konto osobiste.

Rachunki bankowe

 

Kolejną metodą walki o klienta jest zapewnianie coraz bardziej korzystnych warunków w zakresie kont bankowych. Popularne są więc reklamy mówiące o tym, że klient może liczyć na bezpłatne konto osobiste po spełnieniu jakichś prostych warunków lub bezwarunkowo. Znalezienie takich ofert bankowych nie powinno stanowić dla nikogo problemu, ponieważ w sieci można znaleźć mnóstwo ofert, porównywarek oraz rankingów. Warto również zwrócić uwagę na pomoc doradców finansowych, którzy pomogą klientom w znalezieniu odpowiednich ofert bankowych dopasowanych do ich potrzeb. Dzięki temu wybór konkretnego konta, kredytu czy też lokaty, nie będzie stanowić problemu, nawet w przypadku ogromnej ilości ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *