Jak rozpoznać dobrą firmę kurierską?

Wiele osób robi zakupy za pomocą Internetu. Pozwala nam to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także rozszerza dostępny asortyment. Za pomocą e sklepów możemy zakupić towary całego świata, nie musimy ograniczać się tylko do naszego rodzimego rynku. Zapotrzebowanie na tego typu usługi dostrzegły też największe na rynku sieciówki i poza sklepami stacjonarnymi otworzyły sklepy internetowe.
Jednak, aby zostały do nas dostarczone dokonane przez nas zakupy musimy skorzystać z dostępnych na rynku firm kurierskich. Kto korzystał już z ich usług wie, że nie zawsze usługa przez nie oferowana jest godna polecenia. Spotykamy się z różnego typu problemami, dlatego zamawiając ją należy wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Cechy dobrej firmy kurierskiej:
– punktualność
– dobry kontakt z biurem obsługi klienta
– możliwość śledzenia przesyłki
– dbałość o nasze pakunki
– możliwość obejrzenia zakupionego towaru przy odbiorze
– posiadanie przez firmę kurierską paczkomatów
– uprzejmość i kultura osobista kuriera

Dlaczego takie, a nie inne cechy? Otóż punktualność jest rzeczą nadrzędną. Większość z nas, to osoby pracujące zawodowo, dlatego jeżeli zostaliśmy poinformowani, że w danym dniu dotrze do nas przesyłka, oczekujemy, że tak się stanie. Drugą kwestią tego tematu jest to, że przesyłki kurierskie powinny być jedną z najszybszych opcji dostawy, trwające 1-2 dni robocze. Przekraczalność tego terminu potrafi niesamowicie wyprowadzić kupującego z równowagi. Z tego wynika punkt drugi. Jeżeli towar nie dotarł w odpowiednim terminie lub dostaliśmy wiadomość o terminie doręczenia, jednak wiemy, że nie będzie nas wtedy w domu, chcemy mieć możliwość skontaktowania się z biurem obsługi klienta i dostosowania odpowiedniego dla nas terminu, bądź znalezienia innego rozwiązania. Czasami jest to po prostu niemożliwe z uwagi na brak możliwości połączenia się z konsultantem, albo zbyt długi czas oczekiwania na rozmowę. Możliwość śledzenia przesyłki jest opcją bardzo pomocną, gdyż wiemy kiedy należy spodziewać się dostawy i nawet jeżeli my nie jesteśmy w stanie przebywać w domu, możemy poprosić o odbiór sąsiada, bądź członka rodziny. Bardzo dobrą opcją jest posiadanie przez firmę paczkomatów, z których wracając z pracy możemy odebrać przesyłkę, albo ją nadać.

Czytaj również  Pożyczka na raty na rower? Przygotuj się do nowego sezonu

Dbałość o nasze pakunki też wpływa na kolejny wybór firmy, gdyż nic bardziej nie irytuje niż uszkodzony towar, który zamówiliśmy. Wiąże się to z jego reklamacją, przedłużonym czasem oczekiwania na wymieniony zakup. O ile ubrania nie zostaną uszkodzone z powodu rzucania paczką, to szklane czy ceramiczne elementy już tak. Dzieje się tak czasami, pomimo tego, że na pudle umieszczony został specjalny napis. Jeżeli zobaczymy, że opakowanie jest uszkodzone mamy obowiązek zajrzeć w obecności kuriera do środka w celu sprawdzenia stanu zakupionego towaru. Niestety często zdarza się tak, że osoba dostarczająca tłumacząc się brakiem czasu odmawia. W ten sposób pozbawia nas możliwości zareklamowania zakupionego towaru. Świadczy to również o braku szacunku dla zamawiającego. Zresztą kultura osobista i życzliwość przewoźników często szwankują. Oczywiście zdarzają się tacy, którzy pomogą wnieść staruszce czy kobiecie w ciąży ciężki pakunek, jednak przeważnie ma to miejsce właśnie wśród dobrych firm kurierskich. Pomimo tego, że nie należy to do ich obowiązków, warto okazać czasami zrozumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *