Chcę wynająć detektywa. Na ile muszę się przygotować?

Usługi detektywistyczne cieszą się dużą popularnością wśród osób prywatnych oraz firm. Dzięki ich pomocy można rozwiązywać sprawy kryminalne, zdobywać dowody na niewierność współmałżonka czy też przeprowadzić wywiad gospodarczy, zlikwidować podsłuch, znaleźć zaginione osoby oraz skorzystać z wielu innych form pomocy. Na rynku działa sporo agencji detektywistycznych oferujących szeroki wachlarz usług lub specjalizujących się w konkretnych typach spraw.

Detektywi mogą być bardzo pomocni w zdobyciu ważnych dowodów i materiałów potrzebnych w sprawach sądowych, śledztwach czy też informacji istotnych dla prowadzenia działalności. Wiele osób zastanawia się jak wygląda cennik usług detektywistycznych i jaką kwotę należy przygotować w przypadku chęci zatrudnienia takiego specjalisty.

Za co właściwie płaci klient agencji detektywistycznej?

Generalnie ciężko jest udzielić odpowiedzi na pytanie o cennik usług detektywistycznych, ponieważ są one zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj zlecenia, liczba zaangażowanych w nie osób, poziom złożoności danej sprawy, czas i środki niezbędne do realizacji zlecenia, itp.

Cennik usług detektywistycznych obejmuje stawki związane z zarobkiem agencji oraz pokryciem wszelkich niezbędnych kosztów. Generalnie należy przygotować się na dość spory wydatek. W biurach pracuje zwykle wielu detektywów (kobiet i mężczyzn), którzy korzystają z różnych pojazdów oraz nowoczesnego, kosztownego wyposażenia specjalistycznego. Bardzo często w ramach zleceń, detektywi pracują w nocy, pokonują dalekie trasy lub oczekują w samochodzie albo na zewnątrz przez wiele godzin. Zwykle uzyskanie konkretnych informacji lub dowodów wiąże się z wykonywaniem ciężkiej, żmudnej pracy nawet przez kilkanaście dni.

Czytaj również  Sprawdź zalety kategoryzowania wydatków na Twoim koncie bankowym

Każdy cennik usług detektywistycznych uwzględnia koszty związane z powyższą pracą, a także z analizą zebranych materiałów i przygotowaniem pisemnego raportu z wykonanych zadań. Raport taki może zajmować nawet kilkadziesiąt stron i jest przygotowywany bardzo starannie z myślą o wykorzystaniu takiego sprawozdania w sądzie. Zwykle przygotowanie takiego raportu zajmuje 2-3 dni pracy.

Na jakie konkretne ceny muszą się przygotować klienci?

Typowe sprawy o średnim stopniu zaawansowania wymagają określenia kwoty na podstawie czasu potrzebnego do wykonania zlecenia. W przypadku stawek dziennych za 10 godzin pracy, kwota to 1000-1500 zł. Jeśli chodzi o krótsze zlecenia trwające zaledwie kilka godzin to stawka wynosi około 150-200 zł za godzinę. Oczywiście bardziej skomplikowane i ryzykowne sprawy wymagają indywidualnych negocjacji cenowych.

Dobrze jest znać orientacyjny cennik usług detektywistycznych, ponieważ jeśli ktoś oferuje rażąco niską stawkę dzienną to prawdopodobnie mamy do czynienia z oszustem, który zerwie kontakt po wpłaceniu zaliczki. Warto więc sprawdzać czy dana agencja posiada wszelkie odpowiednie licencje i czy jest wiarygodna. Dobrze jest też zasięgnąć opinii innych klientów, którzy korzystali z usług danego detektywa. Można je znaleźć między innymi w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *