Aplikacja HR może wznieść Twoją firmę na nowy poziom

 

Wykwalifikowani i godni zaufania pracownicy to bez wątpienia najważniejszy atut każdej firmy. Nawet najbardziej zaawansowane inwestycje nie przyniosą spodziewanych profitów, jeśli przedsiębiorstwo nie będzie posiadać doświadczonej i niezawodnej kadry. W jaki sposób zadbać o nieustanny wzrost kompetencji swojego zespołu? Jak wzmocnić ich naturalne predyspozycje? Aplikacja HR to rozwiązanie, które pomoże Ci tego dokonać.

 

Czy aplikacja HR wspiera założenia procesów talent management?

Rozwój kadry pracowniczej to kluczowy, choć często niedoceniany aspekt zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Część firm nie przywiązuje najwyższej wagi do rozwoju pracowników, nie określając dokładnie potencjalnej ścieżki rozwoju specjalistów i wzmacniając kompetencje kadry rekrutacją zewnętrzną zamiast wewnętrznej.

Na dodatkową uwagę zasługuje sceptycyzm, z jaką niektóre organizacje spoglądają na programy staży i praktyk. Praca z osobami, znajdującymi się na początku kariery zawodowej, jest rozpatrywana przede wszystkim z perspektywy kosztów, ponoszonych przez doświadczonych pracowników, zajmujących się szkoleniem początkujących pracowników.

Warto pamiętać jednak, że sprawny program awansów i weryfikacji kompetencji specjalistów z pewnością przyniesie dalekofalowe oszczędności. Wyznaczenie precyzyjnej ścieżki rozwoju i awansu pozwala wyszkolić specjalistów na niemal każdym szczeblu i ograniczyć wydatki, jakie wywołuje konieczność uruchomienia procesu rekrutacyjnego czy opłacenie headhunterów. Odpowiednio wdrożona aplikacja HR pomoże wykształcić unikalną kulturę pracy i ułatwi cykliczne oceny potencjału i postępów.

Czytaj również  Co trzeba wiedzieć o lokatach bankowych?

 

Aplikacja HR w praktyce, czyli czego należy się spodziewać?

Najważniejszym zadaniem, jakie powinna spełniać aplikacja HR, jest kompleksowe zarządzenie talentami w organizacji – działaniami, zorientowanych na znalezienie, rekrutacji i wzmocnieniu kompetencji najlepiej rokujących specjalistów. Proces ten powinien wspierać niezbędne czynniki dodatkowe, takie jak system awansów oraz premii, zachęcających specjalistów do wytężonej pracy.

Niemal każde duże i średnie przedsiębiorstwo posiada wypracowane przez lata metody, oparte o przyjęte wytyczne KPI (ang. Key Performance Index). Zebrane w ten sposób dane można analizować za pośrednictwem właściwego oprogramowania, wykorzystując również te dane, które wymykają się łatwym do interpretacji ocenom punktowym. Nowoczesna aplikacja HR powinna umożliwiać udostępnienia zgromadzonych danych pracownikom decyzyjnym w formie zaawansowanych i kompletnych raportów, które przełożą się na skuteczne strategie rozwoju.

 

Talent Management TETA HR – aplikacja HR, która zna potrzeby Twojego przedsiębiorstwa

Usprawnienie procesów zarządzania talentami w firmie wymaga inwestycji w kompleksowe, nowoczesne oprogramowanie. Aplikacja HR od Unit4 wyróżnia się licznymi funkcjonalnościami, które umożliwią połączenie obsługi zadań działu kadr i płac z nadzorowaniem rozwoju pracowników. Oprogramowaniem tego typu jest Unit4 Talent Management – aplikacja HR, stanowiąca element systemu TETA HR. Poznaj jego funkcjonalności i dołącz do zadowolonych użytkowników produktów autorstwa Unit4.

 

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

Czytaj również  Chcę wynająć detektywa. Na ile muszę się przygotować?

Inne ciekawe publikacje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *