5 ciekawych funkcji nowoczesnego konta bankowego

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez posiadania rachunku w banku. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiele transakcji można dzisiaj zawierać w oparciu o płatności elektroniczne i bezgotówkowe, a one wymagają posiadania kont bankowych. W związku z tym, wiele osób oraz firm posiada takie rachunki, aby ułatwić sobie życie i dokonywanie różnych płatności.

kredyty, lokaty, konta bankowe, Nest Bank

Istnieje wiele typów rachunków bankowych dla klientów indywidualnych oraz firm. Podstawą jest oczywiście osobiste konto bankowe przeznaczone do odbierania oraz wysyłania płatności, a także do przechowywania zarobionych pieniędzy. Warto dodać, że dzisiejsze konta posiadają wiele dodatkowych funkcji, które znacznie ułatwiają życie posiadaczom.
Możliwość założenia konta oszczędnościowego

Współczesne konta bankowe mogą być wygodnie zakładane oraz prowadzone przez Internet. Do jednej z ważniejszych funkcji nowoczesnego rachunku bankowego, jest możliwość złożenia internetowego wniosku o konto oszczędnościowe. Wnioski takie zwykle są rozpatrywane i akceptowane automatycznie w ciągu kilku minut od ich złożenia. Niektóre banki oferują konta oszczędnościowe już od momentu założenia głównego rachunku. Środki znajdujące się na takich kontach są oprocentowane, więc po upływie określonego czasu lub w momencie ich wypłaty, stan takiego konta zostanie powiększony o odpowiednie odsetki. Jest to doskonała metoda oszczędzania dla osób, które chcą mieć stały dostęp do odkładanych pieniędzy.
Możliwość oszczędzania na lokacie

Czytaj również  Jak znaleźć odpowiednią franczyzę dla siebie? Poradnik dla przyszłych franczyzobiorców.

Jeśli mówimy o oszczędnościach to nie należy zapominać o produktach bankowych, jakimi są lokaty. Można o nie również wnioskować w ramach posiadanego przez siebie rachunku. Lokata zwykle „zamraża” pieniądze na pewien czas, ale za to oferuje lepsze oprocentowanie w porównaniu z kontem oszczędnościowym. Zakładanie lokat jest bardzo łatwe i można to zrobić on-line w praktycznie błyskawiczny sposób.
Wygodne korzystanie z kredytów

Własne konto bankowe prowadzone on-line, pozwala również wnioskować o kredyty gotówkowe. Bardzo często klienci posiadający rachunek w danym banku, mogą liczyć na przychylną decyzję oraz na wyższą kwotę w porównaniu z klientami, którzy nie posiadają takiego konta. Proces przyznawania kredytu jest uproszczony i można uniknąć wielu formalności oraz konieczności potwierdzania swoich dochodów, ponieważ bank ma wgląd w historię konta. Często w przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze są przelewane na konto główne w danym banku.
Możliwość korzystania z profilu zaufanego

Współczesne konta bankowe posiadają również wiele innych funkcjonalności. Dzięki nim można na przykład założyć profil zaufany, który umożliwia załatwianie wielu spraw urzędowych drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu.
Wnioskowanie o różne świadczenia

Kolejną zaletą jest możliwość ubiegania się o różne zasiłki lub świadczenia, takie jak 500 plus. Wystarczy skorzystać z systemu wniosków, który jest dostępny po zalogowaniu się na konto bankowe klienta.

Czytaj również  Plusy i minusy kredytu gotówkowego. Sprawdź, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie

Na szczęście na rynku działa wiele instytucji bankowych, takich jak na przykład Nest Bank, które oferują swoim klientom nowoczesne konta oferujące wiele udogodnień i przydatnych funkcji. Znalezienie oferty dopasowanej do własnych potrzeb nie stanowi więc dużego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *