Przydatne wyposażenie do biura

Ergonomiczne fotele, podkładki pod myszki i pufy w strefie relaksu to coraz częstsze elementy wyposażenia biur. Efektownie urządzone miejsce pracy wymaga jednak ochrony przed zniszczeniami tj. ślady przetarcia na podłodze. Aby zapobiec ich powstawaniu, warto kupić przydatne maty podłogowe.

Biuro – wizytówka firmy

Choć w wielu firmach standardem jest wykładanie podłóg wykładziną, to stopniowo zaczyna zyskiwać na popularności trend polegający na eksponowaniu eleganckich desek podłogowych, które dobrze komponują się z elementami ze szkła lub betonu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, przede wszystkim jednak zmniejsza ilość alergenów w pomieszczeniu, co przekłada się na zwiększenie komfortu pracy osób uczulonych na kurz. Wykładziny, nawet regularnie czyszczone, magazynują bowiem roztocza, pyłki i zarodki pleśni, których obecność sprzyja złemu samopoczuciu i powstawaniu infekcji. Zanim jednak zdecydujemy się na wyeksponowanie lśniącej powierzchni podłogi, zabezpieczmy ją przed zarysowaniami od kółek foteli biurowych. W jaki sposób możemy ochronić efektowny parkiet od pojawienia się nieestetycznych przetarć wokół biurek? Rozwiązanie jest banalnie proste – wystarczy kupić specjalne maty podłogowe. Dzięki nim najbardziej eksploatowane fragmenty podłogi będą skutecznie zabezpieczone przed uszkodzeniami, co przedłuży jej żywotność i zmniejszy koszty związane z naprawą lub wymianą desek.

mata podłogowa

Maty podłogowe – które wybrać?

Producenci oferują bardzo szeroką ofertę mat o różnym zastosowaniu. Jeżeli zależy nam na tym, by za ich pomocą jedynie ochronić skrawek podłogi przed zarysowaniami, wybierzmy przezroczyste maty. Jeśli natomiast chcemy stworzyć designerski wystrój biura lub wzmocnić rozpoznawalność marki, postawmy na maty reklamowe. Możemy je ułożyć na przykład w korytarzu prowadzącym do biura lub w centralnej części pomieszczenia. W przeciwieństwie do przezroczystych mat ochronnych, są one dostępne w pełnej palecie barw. Warto spersonalizować ich wygląd, zamawiając wersję z logo firmy, motywującą sentencją lub fotorealistycznym nadrukiem, imitującym na przykład kwiecistą łąkę. Niezależnie od tego, jaki rodzaj maty wybierzemy, zwróćmy uwagę na dopasowanie parametrów materiału do rodzaju podłogi. Dostępne są m.in. maty do podłogi z poliwinylu, powierzchni twardych oraz miękkich – takich jak wykładziny czy dywany.
Odpowiednio dobrane maty podłogowe to sposób na elegancki wygląd podłogi oraz przedłużenie jej żywotności, lecz także dobry pomysł na urozmaicenie przestrzeni biurowej nietypową dekoracją w postaci fotoobrazu. Są one nie tylko estetyczne, ale i przydatne, dlatego warto w nie wyposażyć każde nowoczesne biuro.